بلاگ آموزشی آموزشگاه اندروید ایران

هماطنور که در جریان هستید در اندروید 6 به بالاتر سیستم امنیتی در اندروید تغییر یافته است و باید در حین اجرای برنامه نیز مجوز از کاربر گرفته شود  به عبارتی Grant Pemission گفته میشود. که باید کاربر آن را allow کند تا برنامه بتواند مجوز ها را بطور کامل اجرا نماید

یک سناریو را تصور کنید که شما گزارش یک buG را در برنامه تان دارید.حال با فرض اینکه مراحل دقیق تولید باگ از سوی مشتری کاملا به شما داده شود، و شما بتوانید دقیقا هر بار به باگ برسید.مشکلتا زمانی است که شما در Debugger به یک breakpoint  بخورید ، در غیر اینصورت شما بدون هیچ توضیحی از یک مشکل عبور می کنید.اگر مشکل شما مربوط به همزمانی(concurrency) باشد که یافتن مشکل از این طریق بسیار دشوار خواهد شد.
در بسیاری موارد امکان اینکه شما سناریوی نحوه ایجاد باگ را دوباره اجرا کنید و یا اینکه debugger خود را به ماشینی که برنامه مشتری در آن اجرا می شود وصل کنید، وجود ندارد.

Android Studio یک محیط برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید است. این برنامه در 16 می 2014 توسط مدیران گوگل در کنفرانس گوگل آی/او معرفی شد. از ماه June 2014 نسخه پیش نمایش این برنامه  برای امتحان در دسترس توسعه دهنده‌ها قرار گرفت. این محیط بر اساس نرم‌افزار محبوب jetbrains طراحی شده است، این استودیو بطور اختصاصی برای اندروید طراحی شده. هم اکنون این استودیو برای دانلود بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس می‌باشد.

يک تابع(method) مجموعه ای واحد از يکسری دستورالعمل است که در هر بار فراخوانی ، کل دستورات درون آن يکبار اجرا می شود.

در برنامه های موبایل و علی الخصوص برنامه های اندروید، تصاویر بسیار زیادی مورد استفاده واقع می شوند. از تصاویر برای افزودن رنگ و زیبایی و همچنین مشخص کردن عناصر استفاده می شود.

یکی از کارهایی که در بیشتر اپلیکیشن های اندرویدی ممکن است با آن مواجه شویم پخش فیلم و موسیقی میباشد. در این آموزش قصد داریم به روشهای پلی کردن ویدئو در اندروید بپردازیم.

یکی از وب سایت های بسیار عالی برای اینکه بتوانید از آیکن های Material Design استفاده کنید را معرفی میکنیم،چون تمامی توسعه دهندگان اندروید میباسیتی با جدیدترین و بهینه ترین روش ها برای توسعه اپ های خود استفاده کنید

در این آموزش قصد داریم نحوه استفاده و نمایش استفاده از تگ های HTML  در کنترل TextView را بررسی کنیم و ببینیم چه نوع از Tag های HTML در اندروید قابل پشتیبانی میباشند.

ToolBar در اندروید 5 به جای اکشن بار اندروید 4 عرضه شده است تا بتواند محدودیت های موجود را از میان بردارد و بتواند راهکاری جذاب و حرفه ای را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد.از این رو در این آموزش سعی داریم به طور خیلی ساده طریقه استفاده از Toolbar را خدمتتان تقدیم نماییم.

در نسخه اندروید استودیو 2.1 به بعد پوشه های به نام mipmap اضافه شده و بجای پوشه های drawable سابق مورد استفاده قرار میگیرد،که میتوانید برای قرار دادن آیکن های برنامه درون آن استفاده کنید

در این آموزش قصد داریم یک PopupMenu را درست کنیم که دارای قابلیت هایی مانند اشتراک گذاری،ارتباط با ما و سایت ما را داشته باشد را دارا خواهد بود.PopupMenu  فقط بر روی Api 11 به بالاتر پشتیبانی میشود.

 در این آموزش قصد داریم برنامه ای را ایجاد کنیم که صفحه آن بطور کامل شفاف میباشد،برای ساخت این برنامه میبایستی یک استایل را در فولدر values ایجاد کنید.

بصورت ساده باید بگوییم که کلاس Classدر واقع یک الگو و یک قالب کلی برای تعریف کردن اشیاء است. بعبارت دیگر، کلاس ها در واقع موجودیتی ندارند و خود آنها شی Object نیستند، بلکه در واقع یک الگو هستند که اشیاء بر اساس آن ساخته می شوند.

در این آموزش میخواهیم ایمیلی را از طریق اپلیکیشن اندروید ارسال کنیم،در اندروید از طریق دستور Intent میتوانیم اینکار را انجام دهیم.همانطور که میدانید دستور Intent از جمله دستورات پرکاربرد اندروید در توسعه اپلیکیشن میباشد.

جوملا فارسی